Dažnai sulaukiame prašymų skiepyti šunis „nuo erkių“. Nemalonu pranešti, bet stebuklingų skiepų „nuo erkių“ ir nuo visų galimų infekcijų, kurias erkės perneša, neįmanoma.
Pačios erkės didelės žalos gyvūnui nedaro, viso labo pasisavina šiek tiek kraujo. Deja, bet kai kurios erkės yra užsikrėtusios ligomis, kurias sukelia mažesni mikroorganizmai, o įkandimo metu, savo liga „pasidalina“ su šunimi.
Lietuvoje dažniausiai erkės užkrečia bebioze, anaplazmoze, Laimo liga. Šias ligas sukelia skirtingi pirmuonys ar bakterijos. Skirtingos ligos turi skirtingus simptomus, taip pat skiriasi jų inkubacinis periodas ir bendra žala šuns organizmui. Didelę reikšmę turi bendras šuns atsparumas ligoms ir organizmo būklė.
Jei pastebėjote, kad šuo tapo vangesnis, nenoriai ėda, mažiau juda, pasikeitė šuns nuotaika ar iš esmės pakito įpročiai, patariame kuo greičiau kreiptis į veterinarijos specialistą ir išsiaiškinti ar to nesukėlė erkės pernešamas užkratas. Nustačius ligą ankstyvoje stadijoje, įprastai, pavyksta augintinį visiškai išgydyti per sąlyginai trumpą laiką. Svarbiausia nebūti abejingiems pastebėjus pirmuosius požymius. „Vetpulsas“ klinika su erkių sukeltomis ligomis susiduria labai dažnai, todėl turi reikiamą patirtį. Vilniuje priimame augintinius ištyrimui ir gydymui.
Augaliniai preparatai. Natūralūs, dažnai, eterinių aliejų pagrindu pagaminti lašiukai atbaido erkes dėl joms nepatinkančio kvapo. Dažniausiai tie patys kvapai, kurie erkėms kelia šleikštulį, žmonėms patinka. Todėl turėsite ne tik apsaugą nuo parazitų, bet ir malonų kvapą ant savo augintinio. Natūrali priemonė ir gera kaina.
Lašiukai. Medikamentiniu pagrindu sukurti lašiukai yra lašinami ant kaklo. Prieš lašinant, reikia atskirti plaukus ir atidengti odos plotelį. Lašiukai patenka tiesiogiai ant odos ir pradeda veikti. Vieni medikamentai suteikia šuns kailiui specifinį, erkėms juntamą, kvapą, dėl kurio erkės vengia patekti ant kailio ar odos. Kiti medikamentai veikia tik tuomet, kai erkė jau įsiskverbia į odą. Dažniausiai rašoma, kad erkė po įsiskverbimo per tam tikrą laiko tarpą tampa neveiksni ir tiesiog iškrenta iš odos. Šie lašiukai turi būti naudojami reguliariai, maždaug kas mėnesį.
Receptiniai vaistai. Dažniausiai tablečių pavidalu. Šie vaistai vartojami kartu su ėdalu ir veiklioji medžiaga tam tikrą laiką cirkuliuoja kraujyje, taip apgindama šuns organizmą nuo erkių ir kitų parazitų.