Šeškų sterilizacija

Prieš įsigyjant šešką reikia gerai apgalvoti kur jį laikysite, tinkamai paruošti kambarį, kad jame nebūtų smulkių daiktų, kuriuos gyvūnėlis gali praryti ar jais susižeisti, bet ir iš karto mąstyti apie jo sterilizaciją arba kastraciją.

Auginant šešką tikrai nebūtina jam pirkti narvo, tačiau žinant tai, kokie jie smalsūs ir žaismingi, verčiau narvą turėti dėl paties gyvūno saugumo. Šeškui augant gali pasimatyti nemalonus, agresyvus elgesys su kuriuo kovoti galite atlikę savalikę šeškų sterilizaciją.

Kodėl sterilizuojami tik šeškų patinai?


Tiek šeškų patinai, tiek patelės yra kastruojami, nes sterilizacija šeškų patelėms neturi prasmės, nebent būtų atliekama moksliniais tikslais, todėl jos visuomet kastruojamos. Strerilizacija nuo kastracijos skiriasi tuo, kad atlikus sterilizaciją pašalinamos lytinės liaukos, tačiau lytinės funkcijos išlieka.

Kartais pasitaiko, kad šeškų patinai yra ne kastruojami, o sterilizuojami. Tokia procedūra siekiama, kad patinas taptų nevaisingas, tačiau neprarastų lytinio potraukio.

Kaip procedūra atliekama? Šeško sėkliniai latakai yra perrišami arba perpjaunami. Ji gyvūnui yra visiškai saugi, pašalinio poveikio faktiškai neturi.

Sterilizacijos metu, pageidaujant šeimininkams, gali būti išpjaunamos paraanalinės šeško liaukos, dar vadinamos „dvokučio“ liaukomis. Vis dėlto, naminiai šeškai šiomis liaukomis naudojasi retai, nebent kai labai išsigąsta ar susijaudina, o tai, kad liaukos bus pašalintos neturės jokios įtakos specifiniam šeško kailio kvapo sumažėjimui. Kailio kvapui įtaką daro šeško prakaito liaukos.

Kada atlikti šeškų sterilizaciją?


Šeškų sterilizacija yra atliekama 5-8 gyvenimo mėnesį. Kad ir dažnai pasitaikanti, ši procedūra vis tiek reikalauja gero specialisto, tinkamos narkozės ir gero savo darbo išmanymo, nes šeškas yra mažas gyvūnėlis, kurio organai taip pat labai smulkučiai.

Geras veterinarijos chirurgas suteiks visą reikiamą informaciją tiek prieš, tiek po chirurginės intervencijos. Pavyzdžiui, yra tam tikros taisyklės, kurių būtina laikytis prieš procedūrą: sterilizuojamas šeškas turi būti nevalgęs per naktį, taip pat nemaitintas ryte. Valgydinti gyvūno negalima dėl galimos užspringimo rizikos narkozės metu.

Procedūra trunka apie 1-1,5 valandos, tą pačią dieną šešką galėsite vežtis namo.

Ar po sterilizacijos pasikeičia šeško charakteris?


Galima sakyti, kad šeškas po sterilizacijos pasikeičia į gerą: tampa ramesnis, žaismingesnis, mieliau leidžia laiką su šeimininkais. Toks šeškas turi mažiau agresijos, neskleidžia nemalonaus kvapo žymėdamas savo teritoriją, taip pat nebelieka aitraus šlapimo kvapo.

Jei šių gyvūnėliū neplanuojate veisti, būtinai pasirūpinkite šeškų sterilizacija kaip įmanoma anksčiau. Tokiu būdu išvengsite nemalonių nutikimų, be to, prailginsite savo augintinio gyvenimą. Nesterilizuoti gyvūnėliai būna neramūs, tik ir ieško kaip ištrūkti, todėl kyla grėsmė savo naminį šešką iš viso prarasti: jis gali pabėgti per langą at atviras duris. Laikant nesterilizuotą šešką visą laiką reikia būti labai sąmoningam ir saugoti savo gyvūną.