Sterilizacija triušiams atliekama ne tik dėl to, kad nenorima palikuonių, bet dėl pačio augintinio gerbūvio. Tai ypač svarbu auginant triušio patelę, kurios, jei nesterilizuotos, dažnai susiduria su sveikatos problemomis. Pasikartosime: sterilizacija yra būtina tam, kad triušis kuo ilgiau gyventų ir būtų sveikas.
Triušiai yra bendruomeniniai gyvūnai, neretai namuose laikomi poromis, todėl jei namuose gyvena skirtingų lyčių triušių, norint išvengti neplanuotų palikuonių būtina sterilizuoti vieną arba abu gyvūnus. Idealiausiu atveju sterilizavimas atliekamas abiems.
Ši procedūra padeda kovoti su galima triušio agresija jūsų atžvilgiu. Šie gyvūnai neretai kovoja už savo teritoriją, ją žymi šlapimu ar išmatomis, o to išvengti galima augintinį sterilizavus. Be to, po procedūros smarkiai sumažėja galimų ligų rizika, todėl triušiai gyvena ilgiau.
Triušiai turėtų būti sterilizuojami dar iki pirmosios rujos, t.y. 4-6 gyvenimo mėnesį. Šią chirurginę procedūrą galima atlikti ir vėliau, tačiau plačiai žinomas faktas, kad kuo gyvūnas jaunesnis, tuo lengviau jis perneša tiek narkozę, tiek pačią operaciją.
Nesibaiminkite, kad triušiui po narkozės kažkas nutiks: prieš procedūra veterinarijos gydytojas jį apžiūrės, įsitikins, kad gyvūnas yra sveikas, nekarščiuoja, jūsų pageidavimu gali būti atlikti net ir kraujo tyrimai. Šie gyvūnai pakankamai greitai atsigauna ir nepatiria didelių problemų po to.
Pateles kelias dienas po procedūros reikėtų akyliau prižiūrėti, stebėti, kad per daug nesilaižytų žaizdelės, o kraiką verčiau keisti popieriumi, kad į žaizdelę nepatektų infekcija.
Gyvūną galėsite pasiimti tą pačią dieną, po kelių valandų, kai jis pabus po narkozės. Kelias dienas po operacijos triušiui gali skaudėti, todėl elkitės su juo atsargiai, pirmas kelias paras geriausia jo iš viso neimti ant rankų. Po procedūros veterinaras duos priežiūros nurodymus, kurių turite laikytis.
Taip, triušių sterilizacija yra mažos rizikos ir saugi procedūra, tačiau jei triušis yra senas ar silpnos sveikatos, veterinarijos gydytojas gali nesutikti jos atlikti dėl galimų rizikų. Jei triušiui daugiau nei treji metai, kiekviena situacija vertinama individualiai veterinarijos klinikoje.
Jei baiminatės patikėti savo mažąjį gyvūną, užduokite veterinarui klausimų: ar dažnai jis atlieka tokias procedūras? Kaip dažnai jos metu nutinka kažkas negero? Nebijokite klausti: taip parodysite, kad gyvūnėlis jums tikrai labai rūpi.
Pasiruošimas šiai operacijai triušiams yra kitoks nei katėms ar šunims. Triušiai negali badauti, todėl jo narve nepamirškite palikti maisto bei vandens. Į veterinarijos kliniką taip pat paimkite triušelio maistą, nes jo gali prireikti po operacijos.
Taip pat nekeiskite gyvūnėlio rutinos: jie baikštūs, todėl gali imti stresuoti. Nepamirškite triušiui skirti dėmesio, glostykite jį, myluokite ir patys nesijaudinkite, nes patyrę veterinarai padarys viską, kad operacija praeitų kuo lengviau.