Veterinarijoje dauguma procedūrų atliekamos taikant bendrąją nejautrą. Šis būdas leidžia atlikti ne tik operacijas, bet ir kitas, ne tokias sudėtingas procedūras, kaip dantų apnašų valymas. Šiuo būdu stipriai sumažinamas gyvūno patiriamas stresas, nekeliama grėsmė procedūras atliekančiam specialistui. Inhaliacinė narkozė turi keletą privalumų, lyginant su tradicine, intravenine.
Inhaliacinė narkozė naudojama gyvūnams, kurie turi kvėpavimo takų ypatybių. Brachicefalinis sindromas pasireiškia tarp mopsų, pekinų ir bokserių veislės šunų. Jie pasižymi apsunkintu kvėpavimu. Tokių šunų minkštasis gomurys yra daug ilgesnis, nei kitų. Jiems būdinga stenozinės šnervės. Šių veislių savininkai puikiai žino, kad šunys dažnai knarkia ir sunkiai kvėpuoja karštomis dienomis. Inhaliacinė anestezija leidžia šiems šunims taikyti nejautrą ir nesibaiminti dėl kvėpavimo funkcijos, nes į plaučius įvedamas vamzdelis, kuriuo vėdinami plaučiai ir tiekiami medikamentai anestezijai palaikyti.
Beveik visų operacijų metu, kurios trunka ilgiau, naudojama inhaliacinė anestezija. Galimybė kontroliuoti narkozės gylį ir ją nutraukti tuomet, kai reikia, padaro šį būdą labai naudingu. Nebūtina suplanuoti tikslią procedūros trukmę ir galima susikoncentruoti į atliekamą procedūrą, nebūti apribotam laiko ar taikyti nejautrą per ilgai.
Vyresniems gyvūnams, kuriems medikamentinė anestezija galėtų sukelti organizmo funkcijų sutrikdymą, inhaliacinė anestezija leidžia pasiekti nejautrą be rizikos. Šio tipo nejautra yra lengvai toleruojama organizmo.
Nebūtina numatyti operacijos ar procedūros laiko. Anesteziją galima kontroliuoti realiuoju laiku. Padidinus anestezijai naudojamo medikamento padavimą į plaučius, gyvūnas panyra į gilesnę nejautrą, o nutraukus ar sumažinus, greitai tampa sąmoningesnis ar atgauna sąmonę.
Saugesnė nei intraveninė sedacija. Inhaliuojant specialias dujas reguliuojamas jų kiekis ir matomi gyvybiniai rodmenys, todėl galima tiksliai dozuoti veiksmingas dujas ir tiksliai kontroliuoti visą procesą. Tuo pačiu nekyla pavojaus dėl gyvūno kvėpavimo funkcijos, nes plaučiau pripildomi deguonimi dirbtiniu būdu.
Gyvūnams lengviau atsigauti po inhaliacinės narkozės. Vos tik procedūra baigiama, gyvūnas išvedamas iš narkozės ir gana greitai vėl tampa sąmoningas. Išvengiama būsenos, kuomet gyvūnas yra nepilnai sąmoningas ir gali elgtis neprognozuojamai. Po narkozės atsigavęs gyvūnas nepatiria papildomo streso ir gali ramiai sveikti.