Vienas dažniausiai pasitaikančių klausimų apie kates yra „Kodėl mano katė vemia?“ Jei augintinė vemia mažiau nei 24 valandas, tačiau iš esmės atrodo sveika, nėra vangi ar aptingusi, greičiausiai tai bus lengvas apsinuodijimas, kuris praeis savaime. Vėmimas katėms suveikia kaip apsauga, leidžianti pašalinti nuodus iš organizmo ir greičiau išsivalyti.
Tačiau jei katė vemia periodiškai, gausiai ir ilgiau nei parą ar vėmaluose matyti kraujo, būtina kuo skubiau kreiptis į veterinarijos kliniką, nes toks vėmimas gali baigtis dehidratacija ir mylimo augintinio mirtimi. Taip pat atkreipkite dėmesį, ar katė bent kiek laka. Vanduo yra labai svarbus apsinuodijus.
Taip pat verta katiną parodyti veterinarui ir tuomet, kai katinas vemia dažnai, pavyzdžiui, kasdien arba kas antrą dieną. Jei kiekvieną kartą augintiniui pavalgius ar atsigėrus prasideda vėmimas, taip pat būtina kreiptis į specialistus, nes tai reiškia, jog katinas negauna jokių reikalingų maistinių medžiagų bei vandens. Kaip minėta prieš tai, dehidratacija katinams yra labai pavojinga.
Katės gali vemti dėl daugybės priežasčių, iš kurių dažniausia turbūt yra plaukų kamuoliukai skrandyje. Katei prausiantis ji prisilaižo savo plaukų, kurie kaupiasi skrandyje ir gali jį dirginti. Tam, kad būtų išvengta vėmimo dėl plaukų gumulėlių, galima katiną šerti specialiu maistu arba duoti pastą nuo kamuoliukų susidarymo žarnyne. Vėmimą gali nulemti ir tokios priežastys kaip per greitas katino ėdimas ar pakeistas maistas.
Dauguma augalų katinams yra nuodingi, todėl juos geriau užkelti ten, kur katė nepasieks. Suvalgius nuodingo augalo lapų, katė gali apsinuodyti ir vemti. Vėmimas gali atsirasti ir dėl parazitų, praryto svetimkūnio, alerginės reakcijos, širdies problemų, pankreatito. Tikslią priežastį gali nustatyti tik veterinarijos gydytojas, todėl pastebėjus ryškius katės elgesio pokyčius būtinai į jį kreipkitės: taip galite išgelbėti savo katei gyvybę.
Jei katė vemia, tačiau vis dar yra aktyvi ir žaisminga, nerodo ligos požymių, stebėkite, kad ji laktų pakankamai vandens ir laikinai pakeiskite maistą į tokį, kuris tinkamas katėms, turinčioms jautrų skrandį. Taip pat galima mėginti kurį laiką katę šerti virta vištiena ir stebėti, ar situacija keičiasi. Jei pakeistas maistas padės, galima numanyti, kad katė buvo alergiška maistui.
Jei katės vėmaluose pastebite plaukų gumulėlius, pradėti katei duoti specialią pastą ar kitus papildus, kurie apsaugo nuo jų formavimosi žarnyne, taip pat galite pakeisti esamą maistą į tokė, kuris padeda išstumti juos iš organizmo bei užkirsti kelią jų susidarymui.
Geriausias patarimas, kurį galima duoti, yra katei vemiant kreiptis į veterinarijos gydytoją. Jis padės nustatyti to priežastį, paskirs tinkamą gydymą ir paaiškins, kaip vėmimo išvengti ateityje.