Jau kuris laikas gyvūnų ženklinimas mikroschemomis yra privalomas, tad kiekvienas atsakingas šeimininkas šia procedūra pasirūpina. Toks kačių, šeškų ir šunų ženklinimas prisideda prie gyvūnų gerovės. Remiantis tuo, gyvūnų ir jų savininkų duomenys įtraukiami į Gyvūnų augintinių registrą.
Žmonės, kurie neseniai įsigijo savo pirmąjį augintinį, apie ženklinimą žino nedaug, tad daugumai net kyla klausimas, kokiems gyvūnams aktuali mikročipo implantacija ir registracija. Taigi ši procedūra aktuali, jei auginate katę, šunį ar šešką. Į mūsų šalį atvežti šie naminiai gyvūnai per 14 dienų turi būti įregistruoti į Gyvūnų augintinių registrą.
Jei gyvūnas ženklinamas mikroschema po 2016 metų pradžios, tai Gyvūnų augintinių registre turi būti įregistruotas nepraėjus daugiau kaip 7 kalendorinėms dienoms po čipo įvedimo. Tiems, kurie su šia procedūra dar nebuvo susidūrę, kyla dar ir toks klausimas, o kaip tai padaryti? Taigi, galite pasirinkti vieną iš dviejų būdų:
Taip pat savo klientus informuojame, jog atvykdami mikročipo implantacijos ir gyvūno registracijos procedūroms turėtų pateikti tam tikrus dokumentus (jeigu tokius turi): keturkojo pirkimą ar perdavimą patvirtinantį dokumentą, augintinio kilmės liudijimą bei skiepų pasą. Keturkojo šeimininkas turėtų pateikti savo asmens dokumentą.
Savo augintiniams didelę meilę jaučiantys šeimininkai nerimauja, ar čipo implantacija yra neskausminga ir saugi procedūra, ar keturkojis jos metu jaus didelį diskomfortą. Tai pirmiausia skubame visus nuraminti, nes ši procedūra gyvūnui tikrai didelio skausmo ir nemalonių pojūčių nekelia. Ji primena skiepą, mat mikroschema gyvūnui įvedama atliekant injekciją. Toje miniatiūrinėje mikroschemoje „slepiasi“ labai vertinga informacija, t. y. Jūsų augintinio lytis ir veislė, taip pat amžius, čia pateikiami ir Jūsų duomenys: vardas ir pavardė, adresas bei telefono numeris.
Čipavimas yra saugi procedūra. Jei nerimaujate, jog Jūsų augintinį veiks elektromagnetinės bangos, tai skubame nuraminti – čipas būna deaktyvuotas.
Mūsų klientai dažnai klausia: kiek kainuoja čipas šunims, kokia mikročipo katei kaina, taip pat domisi ir tuo, ar gyvūnų registravimas registre yra mokamas. Taigi pirmiausia norime informuoti, kad mikročipas šuniui kaina nesiskiria nuo mikročipo katei kainos.
Mikročipo implantacija ir registracija, jei pasitikėsite mūsų komanda, bus sklandi, operatyvi ir labai patraukli finansiniu požiūriu. Jūs nuo savų pečių nusimesite visus šiuos rūpesčius ir būsite tikri, jog procedūra atlikta nepriekaištingai ir nededant jokių Jūsų pastangų.
Gyvūnų čipavimas – kaina, kurią sumokate už savo augintinio gerovę, nes tai bene lengviausias būdas identifikuoti pasimetusio šuns šeimininkus ir grąžinti jį namo. Negana to, čipavimas suteikia informacijos apie gyvūno skiepijimą, sterilizaciją ir panašius aspektus. Mikročipo kaina tikrai atperka tai, kokią naudą jis teikia.